V soboto, 30. 9. 2023, se je v prostorih PGD Dečno selo odvila slovesnost ob uradnem prevzemu dveh gasilskih vozil.

Eno od njih, gasilsko vozilo s cisterno, je bilo predano v uporabo že leta 2020. Zaradi takratnih ukrepov za zajezitev epidemije uradnega prevzema ni bilo mogoče izpeljati. V letošnjem letu so v društvu izvedli še nakup drugega vozila, vozila za prevoz moštva.

Gasilsko vozilo s cisterno (GVC 24/50) na podvozju MAN 18.264, je zamenjalo staro avtocisterno (AC 16/80) FAP 1616. Prenovo in posodobitev nadgradnje je financirala GZ Brežice, opremo vozila pa gasilsko društvo.

V začetku letošnjega poletja je njihove garaže zapustilo še zadnje dotrajano vozilo, orodno vozilo TAM 80, katerega je zamenjalo gasilsko vozilo za prevoz moštva (GVM-1) v izvedbi Renault Master. V tem primeru je na podlagi odredbe in dogovora z GZ Brežice, celotno financiranje vozila nosilo gasilsko društvo.

Obe novi pridobitvi sta pripomogli, da se gasilci veliko varneje prevažajo na intervencije, zaradi povečanega nabora opreme pa so na tudi operativno zmogljivejši.

Gasilci PGD Dečno selo se iskreno zahvaljujejo vsem, ki podpirajo njihov trud ter jim pomagajo pri napredku in razvoju društva.