V soboto, 4.11. 2023, je v organizaciji Komisije za delo s članicami pri GZ Brežice, potekala strokovna ekskurzija članic GZ Brežice. Članice smo se tokrat raziskovale Dolenjsko.

Ekskurzijo smo pričele z obiskom Vojašnice Jerneja Molana v Cerkljah ob Krki. Zaposleni so nam predstavili delovanje njihove gasilke enote, razkazali prostore in vozni park. Pot smo nadaljevale v sosednjo gasilsko zvezo, kjer smo si ogledale PGD Leskovec pri Krškem. Ogled in predstavitev delovanja so nam  predstavili podpredsednik društva, tov. Boštjan Arh in tovarišici Mateja in Marjana. Lepote naše Kostanjeviške jame sta nam pokazala domača jamarja, gospod in gospa Čuk. Po kosilu je sledil še ogled muzeja na prostem pri Kartuziji Pleterje in predstavitev življenja menihov v tamkajšnjem samostanu.