Najmlajši brežiški gasilci so že tretje leto zapored taborili v Vojašnici Jerneja Molana v Cerkljah ob Krki. Tudi letos je Gasilska zveza Brežice organizirala tabor mladine, ki je potekal v omenjeni vojašnici.

Zaključek šolskega leta otrokom ni prinesel le zasluženih počitnic, ampak tudi dvodnevni tabor mladine, ki je potekal od 20. do 21. junija 2026. Udeležilo se ga je 45 pionirjev iz 8 gasilskih društev. Na taboru so bili ves čas prisotni tudi mentorji iz sodelujočih društev, ki so skrbeli za nočni mir, varnost in dnevne aktivnosti udeležencev.

Pripadniki Slovenske vojske so otrokom predstavili vojaško opremo in zanje pripravili gasilsko vajo. Mladi gasilci so se seveda tudi sami preizkusili v gašenju z vodo in z gasilnimi aparati na prah. Udeležence tabora sta prišla pozdraviti predsednik GZ Brežice, tov. Benjamin Kodrič, in župan Občine Brežice, g. Ivan Molan. Po kosilu so sledile zabavne vodne igre, ki so se v vročem sobotnem popoldnevu več kot prilegle. Dan so otroci zaključili z večernim družabnim programom.

 

V nedeljskem dopoldnevu so se otroci izobraževali s področja prve pomoči. Pripadnika vojske, ki opravljata funkcijo bolničarja, sta jim predstavila reševalno vozilo in opremo ter jih naučila osnov prve pomoči.

 

Po okusnem nedeljskem kosilu je prišel čas za slovo. Polni novih doživetij, spletenih prijateljstev in neprecenljivih izkušenj so se otroci odpravili domov.

 

Komisija za mladino GZ Brežice

 

KONTAKT

Gasilska zveza Brežice

Cesta Svobode 17, Brežice 8250

 

 gasilskazvezabrezice@siol.net

 051 365 808

PODATKI

TRR: SI56 6000 0000 1137 590, odprt pri Hranilnici LON

Davčna številka: 65652088

 

KORISTNO

Piškotki

Avtorske pravice © 2026 Gasilska zveza Brežice. Vse pravice pridržane.
Joomla! je brezplačna programska oprema izdana pod GNU General Public License.