V četrtek 3.2.2022 je v Izobraževalnem centru za zaščito in reševanje na IG-u v okviru Gasilske šole potekalo dopolnilno urjenje tehnike dela z motorno žago za poklicne in prostovoljne gasilce,

ki imajo opravljeno osnovni tečaj dela z motorno žago. Urjenja sta se udeležila dva člana GZ Brežice, ki sta obnovila znanje skozi teorijo ter kasneje z praktičnim delom na poligonu. Cilj urjenja je bil obnoviti in izpopolniti znanje gasilcev za tehnike dela z motorno žago v nevarnih okoliščinah -  tehnike prežagovanja napetih lesnih vlaken hloda na simulatorju napetosti hlodovine. Udeleženci so se urili tudi za uporabo motorne rezalke – rezanje betonskih elementov in rezanje strešnih panelov na višini.

Pri urjenju je bil uporabljen simulator napetosti hlodovine. Za pomoč pri manipulaciji s hlodovino pa je bilo že uporabljeno hidravlično dvigalo novega tehnično reševalnega vozila TRV-D.