V soboto, 12. 10. 2024, se je v Brežicah odvijalo regijsko gasilko tekmovanje regije Posavje.

Megleno jutro je na atletski stadion Brežice privabilo prve tekmovalne ekipe pionirjev in mladincev. Ob osmi uri je zbrane najprej nagovoril organizator tekmovanja, regijski poveljnik tov. Gašper Janežič, ki je najmlajšim gasilcem zaželel veliko športne sreče in gasilskih spretnosti. Gasilska himna in prihod tekmovalne zastave sta pomenila uraden začetek tekmovanja, ki ga je prav kmalu začelo spremljati tudi toplo in sončno vreme.

V dopoldanskem delu se je za prva tri mesta, ki vodijo na državno tekmovanje, borilo 8 ekip pionirjev, 7 ekip pionirk, 9 ekip mladincev in 5 ekip mladink.

Nastop na državnem tekmovanju so si priborili pionirji prostovoljnih gasilskih društev Zdole, Poklek in Pišece ter pionirke prostovoljnih gasilskih društev Blanca, Veliki Podlog in Malo Mraševo.

V kategorijo mladincev se bodo na državni ravni pomerili mladinci prostovoljnih gasilskih društev Poklek, Leskovec in Loka ter mladinke iz prostovoljnih gasilskih društev Breg, Loka in Kostanjevica na Krki.

Popoldan je bil rezerviran za tekmovanje starejših gasilcev ter članic in članov.

V kategoriji starejših gasilcev je tekmovalo 5 enot, na državno tekmovanje pa napredujejo gasilci iz Brega, malega Kamna in Boštanja.

V skupini članov A so prva tri mesta zasedli gasilci iz Pokleka, Kostanjevice na Krki in Bukoška, v skupini članov B pa Leskovec, Tržišče in Veliki Podlog.

Med članicami so si vstopnico na državno raven v A kategoriji prislužile članice prostovoljnih gasilskih društev Veliki Podlog, Velika vas in Blanca, med članicami B pa gasilke iz Rake, Tržišča ter Kostanjevice na Krki.

Tekmovanje je vodja tekmovanja zaključil s spodbudnimi besedami za vse navzoče gasilke in gasilce ter se zahvalil celotnemu sodniškemu zboru in organizatorjem tekmovanja, Gasilski zvezi Brežice. Vsem gasilcem in gasilkam, ki bodo zastopali barve regije Posavje na državnem tekmovanju, ki bo naslednje leto v mesecu maju, pa zaželel obilo sreče in vrhunskih rezultatov.

Vsem društvom, ki bodo nastopala na državnem tekmovanju, želimo obilo sreče, predvsem močno pa bomo stiskali pesti za predstavnike GZB, pionirje iz Pišec in člane A iz Bukoška.